Avrupa Tesisatçı

Avrupa Tesisatçı; Sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle kurumsal sıhhi tesisat firmasıdır. Hem konut hem de ticari müşteriler için geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz.

İletişim

İstanbul'un her ilçesinde tıkanıklık açma ve özel temizlik hizmetleri sunuyoruz.

+90212 446 46 30

[email protected]

Su Kaçak Tespiti

Su Kaçak Tespiti

Su Kaçak Tespiti: Avrupa tesisatçı firması olarak şu kaçak tespitini kameralı cihazlarla akustik dinleme cihazları ile herhangi başka bir yeri kırmadan tespit ediyoruz temiz su tesisatında ise herhangi bir yeri kırmadan noktasal tek bir fayansta tespit ediyoruz. Eğer pis su tesisatında bir kaçağınız varsa Pimaşları kameralı cihazlar ile görüntüleyip kırık, çökme,meyilsizlik gibi kaçakları kurmadan tespit ediyoruz. Avrupa tesisatçı güvencesiyle firmamız 15 yıldır İstanbul geneli mobil hizmeti sayesinde istanbulun bütün ilçelerine hizmet vermekteyiz. Eğer banyonuzdan alt kata bir akıntı varsa ve yeni başlayan bir su akıntı ise bu temiz su tesisatında kaçak olduğunu gösterir. Eğer bir yıldır veya daha uzun süreçte alt katınızda bir akıntı var ise ve kabarmalar sarartı şeklinde ise bu pis su tesisatında kaçak olduğunu gösterir firmamızı arayarak daha fazla masrafa yol açmadan yardım alabilirsiniz firmamızı aradıktan sonra ilk önce sorunuzu telefonda dinleyip ve açık adres bilgilerinizi alıyoruz sahadaki en yakın servisimizi 1 saat içerisinde adresinize yollayıp su kaçağı problemini ustalarımız tarafınca çözüyoruz. Eğer evinizde bir Su kaçağı problemi var ise cihazı ve kamerası olmayan ustaları çağırmayın çünkü size daha büyük masrafta bulunabilirler.
SU KAÇAĞI NASIL ANLAŞILIR
Eğer şu sayacınız sürekli dönüyorsa duvarlarda nem rütübet varsa bu evinizde bir su kaçağının başlangıcıdır ve daha fazla ilerlemeden bizi arayarak firmamızdan yardımda bulunmalısınız. Firmamız yaptığı iişlere garanti vermektedir Su kaçağınızı ekiplerimiz tarafınca bulamazsa eğer ücret talebinde kesinlikle bulunmuyoruz.

Pimaş Yıkama

Lavabo giderleri yemek artıkları atılarak pimaş giderlerinin içi yağlanma veya kireçlemeye sebeb olmaktadır. İlk önce firmamız tarafından adrese ekip yollanarak gider borusuna kamera ilr bakmaktayız pimaşınızın içi çok yağlı veya gider borusunda daralma gözüküyor ise basınçlı yıkama makinesi ile pimaşınızın içi temizlenir sürekli tıkanma söz konusu ise ve gider borusunda herhangi bir yağlanma veya vebenzeri şeyler gözükmez ise gider borunuzda eğimsizlik veya çökme olabilir firmamız bunu kamerada müşterilere en iyi bir şekilde hiç bir müşteriyi mağdur etmeden kısa yollu çözüme ulaştıracaktır eğer sizinde bir tesisat firmasına ihtiyacınız varsa uzman kadrolu firmamızdan pimaş yıkamaya ihtiyacınız varsa 05308677225 – 02124464630 iletişim numaralarından yardımda bulunabilirsiniz. Yağlanmanın sebebi ise genelde mutfak giderlerinde gözükmektedir çünkü kahve atığı yemek artıkları boruları yağlanmaya götürmektedir bir diğer yanı ise mutfak giderlerinin uzun ve meyilsiz olmasıdır lokanta veya herhangi bir işletme sahibiyseniz giderlere lavabo açıcı veya asitli kimyasallar kullanmamalısınız çünkü asitli kimyasallar eski pimaşları yakma olasılığı ve boruyu büzme haline getirebilir bu nedenle size maddi açıdan daha fazla masrafa yol açabilir. Yaptığımız pimaş yıkama hizmetine gider borusunda meyilsizlik veya çökme söz konusu yoksa firmamız güvencesiyle garanti veriyoruz hizmetimiz bütün istanbul geneli olmaktadır. Tuvalet borularında ise en çok sık karşılaşılan sorunlar kireçlemelerdir ve bu gibi sorunlar ıslak mendil kağıt peçete ve bez benzeri maddeleri kireçe yapışmaktadır tuvalet gideriniz sürekli tıkanıyorsa gider borusunda kireçleme mevcut olabilir ve döktüğünüz kimyasallar borulara çatlaklık ve ezilme tehlikesi meydana getirir firmamızı arayarak kameralı cihazlarımız ile sorunuzu giderelim aynı gün içinde istanbul geneli her yere hizmetimiz vardır pimaş yıkama hizmetini basınçlı su ile temizliyoruz yağlanma kireçlenme sorunuzu herhangi bir yeri kırmadan temizliyoruz işlem tamamlandıktan sonra kamera ile tekrar gider borusunu kamera ile görüntüleyip müşterimize gösteriyoruz
Su Kaçak Tespiti

Evlerde ve iş yerlerinde karşımıza çıkabilecek bir diğer sorun ise lavabo tıkanıklıklarıdır. Bu durum tüm günümüzü zehir edebilir. Bu durumda yapılması gereken en doğru davranış lavabo tıkanıklığı açma amacıyla hizmet veren tesisatçılardan yararlanmaktır. İşinin ehli tesisatçılar kırma veya dökme olmadan profesyonel bir şekilde lavaboyu açmaktadır. İşinin ehli tesisatçı ile irtibata geçmeniz hem maddi hem manevi olarak daha kolay bir şekilde konuyu kapatmanıza yardımcı olacaktır. Tıkanmış lavabo veya giderden gelen kötü koku ortamı ve havayı soluyan insanları oldukça rahatsız etmektedir. Bu rahatsız edici durumdan kurtulmak için ilk yapmanız gereken şey ise; tıkanmış lavaboyu açacak bilgi ve tecrübeye sahip firmalardan destek almanız olacaktır. Firmamız bu konuda sizin mevcut durumunuzu dinler ve  bunun üzerine gerekli hangi işlem var ise ona göre bir yol çizer. Ardından yaşadığınız bu negatif durumdan kısa sürede kurtulmanız için süreci hızlandırır. Oldukça can sıkıcı olan lavabo tıkanıklığı; lavabo tıkanıklığı açma işleminde kullanılan doğru yöntemler ile bir sorun olmaktan çıkar ve sizin de rahata kavuşmanız sağlanır.

Su Kaçak Tespiti

Lavabo tıkanıklığını açmak teknolojinin gelişmesiyle beraber kameralar ile birlikte daha pratik ve nokta atışı yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntem tıkalı lavaboda sorunun nereden kaynaklandığını bularak tıkanıklığın daha kolay ve zahmetsiz giderilmesini sağlamaktadır. Çoğunlukla eski binalarda yaşanan lavabo tıkanıklıkları, kullanılan malzemelerin deforme olmasından dolayı olmaktadır. Sadece eski binalarda değil, yeni binalarda da lavabo tıkanıklıkları sık yaşanan sorunlardandır. Bu durumu kontrol etmeniz için lavabodan gelen bir koku hissettiğiniz ilk esnalarda önlem almaya özen göstermelisiniz. Çünkü; lavabolardan gelen kokular; bu durumun ilk sinyallerini veren belirtilerdir diyebiliriz. Lavabonuz daha zorlu bir hale gelmeden erkenden alınan önlem hem maddi hem de fiziki yönden size artı sağlayacaktır.

Tıkalı Lavaboyu Evde Nasıl Açabiliriz?

Evde tıkalı lavabo açmak, geçici bir çözüm olsa da bu süreçte yapmanız gereken bazı seçenekler vardır. Evde lavabo açma yöntemlerine baktığımızda ise şöyle sıralayabiliriz;

İlk olarak lavabo üzerinde bulunan kalıntıları peçete ile alabilirsiniz. Bulaşık yıkarken lavabodaki yemek artıkları lavabo deliklerini tıkayarak gider borusunda tıkanmalara sebep olur. Bu durumla karşılaşmamak adına bulaşık yıkadıktan sonra peçete ile kalan artıkları almanız doğru olacaktır. Giderde takılan ve gitmeyen kalıntı veya besin artıkları lavabonun tıkanıklığının daha da zor bir hale gelmesine sebep olabilir. Bu durumun önüne geçmek için lavabo üzeri birikintileri alarak çöpe atabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

İkinci işlem ise bir tel yardım ile delikleri temizleyebilirsiniz. Tel ile temizlerken suyun da açık olması gerekir. Böylelikle su ile beraber kirler de gider. Lavabodaki tıkanıklık giderden iletilerek su gidişinin hızlanması sağlanır.

Üçüncü işlem sıcak suyu akıtmaktır. Sıcak su yemek artıklarının daha hızlı gitmesini sağlar. Her bulaşıktan sonra biraz kaynar su dökmek lavabo tıkanıklığının geçmesine yardımcı olur. Sıcak su eriyebilecek olan tıkanmış maddelerin eriyerek giderden akması konusunda etkilidir.

Dördüncü işlem ise, tıkalı olan lavaboyu açmak veya lavabo giderini kireçten korumak amacıyla boş lavabonun içine bir fincan dolusu karbonat dökmektir. Karbonat tüm lavaboya yayılıp, üzerine sirke dökerek köpürmesini bekleyin. Çıkan havayı solumamaya özen gösterin. Bir süre sonra sıcak su ile lavaboyu temizleyebilirsiniz. Lavabo delikleri ve lavabo gideri böylelikle temizlenmiş olacaktır. Aynı işlemi karbonat dışında bir bardak tuz ve sirke ile de yapabilirsiniz. Sirke ve tuz etkileşime girerek kiri ve kireci alıp götürecektir. Gider açılarak temiz bir lavaboya sahip olabilirsiniz. Fakat bu yöntem de geçici bir çözüm sunmaktadır.

Fakat her zaman bu kadar kolay lavabo tıkanıklıkları olmayabilir. Bu durumda işin uzmanı kişilerden yardım almanız doğru olacaktır. Kırma veya dökme yapmadan kolaylıkla lavabo tıkanıklıklarından kurtulabilirsiniz. Kamera ve robot ile tıkanmış lavabo kolaylıkla açılır.

 

Robot Cihazlar İle Lavabo Tıkanıklığı Açma İşlemi

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Robot cihazla lavabo açma işlemi tel ile lavabo açmanın profesyonel yapılma şeklidir. Lavabo tıkanıklığı borunun içinde ise robot cihaz kullanılır. Cisim eğer büyük ise robot cihazın ucuna farklı bir aparat takılarak cisim çıkarılır. Çıkarılmayacak gibiyse lağım kuyusuna itilir. Kameralı görüntüleme cihazı, tıkanan lavaboları açmak için çok sık kullanılan bir yöntemdir.  Robot cihaza ihtiyacın olup olmamasını kameralı görüntüleme sistemi sayesinde karar verilir. Eğer robot cihaz kullanılacaksa robot cihazın ucuna hangi aparatın takılacağına karar verilir. Kameralı görüntüleme sistemi her zaman lavabo açmadan önce kullanılmaz. Ayrıca lavabo açıldıktan sonra da kameralı görüntüleme sisteminden yararlanılır. Lavabo borusunda başka bir problemin olup olmadığı kontrol edilir. Zaman zaman tesisat döşenirken yapılan eğim sorunu da kameralı sistemde görüntülenebilir. Bu yapılacak işlemleri kolaylaştırır. Nasıl bir yol ve yöntem izleneceği hakkında bilgi veren bu sistem işleminizin kısa sürede tamamlanarak halledilmesine olanak sağlar.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kameralı sisteme sahip olan robot cihazlar ile lavabo tıkanıklığı problemini çözmek ve olası tıkanıklık problemlerinin önüne geçmek oldukça fazla fayda sağlamaktadır. Bu sayede tıkanıklıktan kurtulmanız ile zamandan tasarruf ederek normal yaşantınızı rahatlıkla devam ettirebilirsiniz. Firmamız tıkanan lavabonuzu açarak garantili bir tesisat sistemini size sunmaktadır. Bu sayede uzun yıllar boyunca lavabolarınızı sorunsuz ve güvenle kullanabilirsiniz. Alanında profesyonel uzman kadromuz nokta atışı tespitler yaparak sizi bu külfetten kurtarıyor. Ev, ofis veya iş yeri fark etmeksizin mevcut konumunuza anında geliyor, gerekli takip ve işlemleri o an gün içerisinde gerçekleştiriyoruz. Olası lavabo problemlerinde sorunu yaşayan kişilerin aklına ilk olarak tıkanmış lavabo nasıl açılır sorusu gelmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkanmış lavabonun kesin çözüm ile açılmasını istiyorsanız eğer firmamız Avrupa Tesisatçı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kullanılan eski yöntemler giderin daha kötü hale gelmesine sebep olmaktadır. Ayrıca kırarak dökerek yapılan işlemler size ekstra masraf olarak geri dönmektedir. Lavabo veya fayanslar bu işlem esnasında kırılıp dökülmeyi gerektirebilir. Bu kırma dökme işlemleri daha pahalıya gelerek fazla bir maliyet oluşmasına sebep olmaktadır. Ayrıca etrafta kir, atıklar ve kırılan malzeme parçaları oluşarak ekstra işlem yapmanızı gerektirecektir. 

Su Kaçak Tespiti

Tıkanan lavaboların sebebi genellikle yanlış döşenmiş gider boruları veya eskimiş tesisatlardan kaynaklanmaktadır. Biriken artık yemekler, saç ve sakal artıkları, lavaboya dökülen yağlar gibi etkenler de bu tarz durumlara sebebiyet vererek lavaboların tıkanmasına yol açmaktadır. Yaşadığınız bu tarz olumsuz durumlarda Avrupa Tesisatçı ailesi olarak daima yanınızdayız.

. .

Su Kaçak Tespiti

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Ara