Avrupa Tesisatçı

Avrupa Tesisatçı; Sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle kurumsal sıhhi tesisat firmasıdır. Hem konut hem de ticari müşteriler için geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz.

İletişim

İstanbul'un her ilçesinde tıkanıklık açma ve özel temizlik hizmetleri sunuyoruz.

+90212 446 46 30

[email protected]

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Çağlayan Mah. su kaçağı tespiti  Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Çeliktepe Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Emniyet Evleri Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Gültepe Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Gürsel Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Hamidiye Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Harmantepe Mah. – Hürriyet Mah. – Mehmet Akif Ersoy Mah. – Merkez Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Nurtepe Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Ortabayır Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Seyrantepe Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Sultan Selim Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Şirintepe Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Talatpaşa Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Telsizler Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Yahya Kemal Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri – Yeşilce Mah. Kırmadan Su Kaçağı Tamiri gibi mutfağınızda oluşabilecek tıkanıklık ve gider sıkıntıları gibi problemlerde bize iletişim bilgilerimiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Mutfak lavabolarını tıkayan çay posalarını – yağları – meyve ve sebze çamurlarını – yemek artıklarını lavabolara dökmemeye özen göstermek gerekir. Bunlara dikkat edildiği sürece lavabo tıkanıklığı yaşama durumunuz düşüktür. Lavabo tıkanıklığı oluşmaya başlayınca kötü koku eve yayılmaya başlar. Bu durumda insanı rahatsız edecektir. Lavaboyu açmak için kullanılan kimyasalları Avrupa Tesisatçı olarak önermiyoruz. Lavabo açıcılar asidik reaksiyona sebep olmaktadır. Bu durumda cilde temas ettiği anda yaralanmalara sebep olmaktadır. Ayrıca Pimaş borularının zarar görmesinde de sebep olmaktadır. Lavabo tıkanıklıkları boruların eskimesinden de kaynaklanabilir. Bu nedenle boruların değiştirilmesinde fayda vardır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Ayazağa Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Bahçeköy Merkez Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Bahçeköy Yeni Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Baltalimanı Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Büyükdere Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Çamlıtepe Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Çayırbaşı Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Cumhuriyet Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Darüşşafaka Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Demirci Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Emirgan Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Fatih Sultan Mehmet Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Ferah evler Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Garipçe Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Huzur Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı İstinye Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Kazım Karabekir Paşa Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Kemer Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Kireç burnu Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Kısırkaya Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Kocataş Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Kumköy Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Maden Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Maslak Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Merkez Mah. Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Pınar Mah. su kaçağı tamiratı işlemlerinde her daim hizmet vermekteyiz.  

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

 Pis su kaçaklarını tahmin etmek diğer kaçaklara oranla daha zordur. Pimaş borularına gönderilen kamera ile tespit edilmektedir. Kaçağın kırıktan – çatlaktan mı yoksa tıkanıklık mı olduğu anlaşılarak tadilat planı çizilir. Sertifikalı personellerden hizmet almaya özen göstermelisiniz. Ayrıca kurumsal firmaları tercih etmekte fayda vardır.

Tesisat borularının yıpranması veya tesisatın yanlış uygulanması su kaçaklarının oluşmasına sebep olabilir. Sunulan hizmet hem sizi hem de eğer etkiliyorsa komşularınızı memnun eder. Çünkü bu durum ister istemez rahatsız edecektir. Cihazla su kaçağı tespiti yaparken fiyat değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise her işlem aynı değildir. Kimi işlemler uzun sürer ve farklı işlemler gerektirir.

Akustik dinleme cihazları – termal kamera ve pimaş görüntüleme kamerası kullanılan cihazla su kaçağı tespit ekipmanlarıdır. Elimizde bu ürünlerin olması tespiti yapabileceğimiz anlamına gelmez. Bu işin uzmanı da olmak gerekir. –

Kağıthane mutfak tıkanıklığı için Avrupa tesisatçı bir telefon uzağınızda hizmet vermektedir. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz bir tesisatçıdır. Lavabo tıkanıklığı sadece evlerde değil iş yerlerinde de yaşanmaktadır. Tüm gününüzü alan geçici işlemlerle uğraşmak yerine – kalıcı çözümler bulmanızda fayda vardır. Lavabonuzun tam olarak açıldığından emin olmadan işlem yapmamaya özen gösterin.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Lavabo tıkanıklıkları –

Kameralı lavabo açma –

Robotla tıkanıklık açma –

Tıkalı gider açma –

Pimaş tıkanıklığı açma –

Mutfak lavabosu yıkama şeklinde açılmaktadır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kötü koku bulunan ortamı soluyan kişilerde sarılık – dizanteri – difteri – gibi ciddi hastalıklara sebep olabilir. Bu nedenle sorunun en kısa zamanda çözülmesinde oldukça fayda vardır. Tuvaletin temiz tutulması da oldukça önemlidir. Tıkalı bir tuvalet için profesyonel yardım almak maddi kayıpların daha az olmasına yardımcı olur. Tesisatta ciddi sorunların oluşmaması adına profesyonel ekiplerden yardım almanız daha doğru olacaktır. Kendi uğraşlarımızla çözüm bulmaya çalıştığımızda tesisat borularının geçtiği alanlar kırılabilir – darbe alabilir. Hasarsız bir onarım ve zaman kaybının önüne geçmek adına işin ehli kişilere bu işlemleri yaptırmak daha doğru olacaktır. Daha ilkel çözümler kullanarak hem zamandan hem de maddi anlamda zarar edebilirsiniz.

Evde – iş yerlerinde sık sık yaşanan bu durumu nasıl fark ederiz?

Kombi suyunda eksilmeler mevcut ise akıllara su kaçağı gelebilir.

Tavandaki – duvardaki ıslaklıklar veya kabarmalar su kaçağı olduğunun göstergesi olabilir.

Fayans aralarındaki derzlerin sararması akıllara su kaçağının olmasını getirebilir.

Su faturanız normal gelen tutardan fazla geliyorsa su kaçağı akıllara gelebilir.

Sadece kullanım durumunda sızma var ise pis su kaçağından söz edilebilir.

Musluklar kapalıyken dönen su saati su kaçağı belirtilerinden biridir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Tıkanıklık yakın bir yerdeyse böyle bir durumdan söz edebiliriz. Fakat bu olasılık oldukça düşüktür. Tıkalı olan klozet – robotlu sistemle boru içindeki maddeler kanalizasyona gönderilir. Kameralı sistemle ise tıkanıklığa sebep olan cisim tespiti yapılır. Sifona bastığınız halde su gitmiyorsa – tıkanıklık ciddi boyuttadır diyebiliriz. Karbonat ve sirke ile açma işlemi evde sık denenen yöntemlerdendir. Yüzeysel tıkanıklıkları açmaktadır. Bir diğer yöntem ise marketlerde satılan kimyasallar ile yapılan tuvalet açma işlemidir. Bunlar zaman zaman geçici yöntemler olabilir. Fakat her zaman için doğru bir yöntemdir diyemeyiz. Sifon çekildiği halde gitmeyen bir su mevcut ise tıkanıklığın ciddi bir boyutta olduğundan söz edebiliriz. Sifon çekildikten sonra gelen su çok yavaş geri gidiyor veya su gitmekte zorluk çekiyorsa kısa sürede sorunu çözmek adına işlem yapmanız doğru olacaktır. Bu durum tuvaletten gelen kokunun artış göstererek rahatsızlık vermesi evresine kadar ilerlemektedir. Noktasal veriler ile tespit edilmesini sağlayan dinleme cihazları sayesinde en fazla iki kalebodur yerinden çıkarılarak kaçak onarımı yapılmaktadır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Geçmiş zamanlara baktığımızda neredeyse tüm mutfak kalebodurları yerinden kaldırılıp kaçak tespiti yapılıp – tadilat yapılırdı. Sıcak su kaçak tespiti termal kameralar ile yapılırken – soğuk su kaçak tespiti akustik dinleme cihazları ile yapılır

Eskiden su kaçağı olduğu zaman neredeyse tüm banyo veya mutfak fayansları kırılmak zorunda kalıyordur. Teknolojinin gelişmesiyle ya bir veya birkaç kalebodur ya da herhangi bir kırma işlemi yapılmadan su kaçağı tamiri yapılmaktadır.

Su kaçağı bulma işlemini en doğru bu işle uğraşan tesisatçılar yapmaktadır. Kendimiz bunun çözümünü yapamayız. Tespiti evde bilinçsizce yapılacak kadar kolay değildir. Kendimiz yapmaya çalışsak daha masraflı hale gelir. Su kaçağı tespiti mutlaka cihaz yardımı ile yapılır .. .

2Yorumlar

 • enes
  Şubat 3, 2023

  Su kaçağımı sorunsuz bir şekilde hallettiler teşekkürler

  Reply
 • Semih
  Şubat 23, 2023

  Evimdeki temiz su kaçağını kırmadan buldular 2 fayansla tamirini yaptılar temiz işçilikleri sen dolayı İsmail ve oğuz ustaya teşekkür ederim

  Reply

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Ara